قالب وردپرس درنا توس
Home / Dünya / Çin halkı bizi bekliyor – Ege Haberleri

Çin halkı bizi bekliyor – Ege HaberleriYaşar Üniversitesi ve Türk-Çin Dostluk Derneği'nin 21. Yüzyıl Ekonomik, Sosyal ve Kültürel Alanları ile İş Geliştirme – Çin İşbirliği Konferansı düzenlendi. Türk-Çin İş Geliştirme ve Dostluk Derneği başkanı Adnan Akfırat, yeni bir dünya düzeninin kurulduğunu ve tarihi bir dönemden geçtiğini vurguladı.

ABD'nin emri yok

Akfirat, "Çin, ABD ticaret savaşlarına daha fazla tepki vermeye karar verdi. Yeni İpek Yolu inşa ediliyor. Çin pazarı, Türk ürünlerini bekliyor. En güçlü ABD gibi muhalifler, şartlar nedeniyle devre dışı bırakıldı. Türkiye Ege ve ihracatçısının önünde önemli bir fırsat. Bu fırsatı daimi ticaret için kolları sıvayarak kullanmak zorundayız ”dedi.

kapı açıldı

Şanghay Üniversite Çalışmaları Merkezi Müdürü Prof. Dr. Dr. Guo da Changang "İlk aylarda Türkiye'nin ilk ihracatta yüzde 8,3'ünü Çin'e ihraç eden 201

8, Çin artık ürünlere daha açık olacak. Yurtdışından gelen Çin, Türkiye için fırsat kapılarını açacak. Bugün, umarım İzmir'i ve Çin'i bağlayacağız ”dedi. Konferans, iki ülkenin ilişkilerini tartışmak için 2 gün sürecek. (19659008) Etiketler:


Source link